KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623296
*
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:21:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 17:27:35
1
100 kr
25/4 18:08:37
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 17:27:35 | 1 | 100 kr |
25/4 18:08:37 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55